Βράβευση από την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης

Η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης, εθνικός χειριστής του Διεθνούς Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «ΝΕΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Αχαΐας οργάνωσαν σε συνεργασία με το Ευρωπαϊκό Κέντρο Περιβαλλοντικής Έρευνας και Κατάρτισης (Ε.Κε.Π.Ε.Κ.) του Παντείου Πανεπιστήμιου, εκδήλωση βράβευσης για την ανάδειξη του καλύτερου βίντεο περιβαλλοντικού περιεχομένου, που είχε προετοιμαστεί από τους συμμετέχοντες στο Δίκτυο μαθητές και την υποστήριξη των υπεύθυνων εκπαιδευτικών τους.

Στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28 Απριλίου 2012 στο Πάντειο Πανεπιστήμιο στην Αθήνα, ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού, στο οποίο συμμετείχαν με τα βίντεό τους τα σχολεία του δικτύου που πήραν μέρος σε αυτόν.

Στο σχολείο μας, 2ο ΕΠΑΛ Αμαλιάδας, απονεμήθηκε το 3ο Βραβείο για το βίντεο με τίτλο «Δραστηριότητες για το πόσιμο νερό», όπως προέκυψε από την βαθμολόγηση που έγινε από την Επιτροπή Αξιολόγησης που συστάθηκε ειδικά για αυτό το σκοπό και απαρτιζόταν από εκπροσώπους του χώρου των ΜΜΕ και εκπαιδευτικούς μέλη της Συντονιστικής Επιτροπής του Δικτύου.

3rdprizeEEPF