Πρακτικό επιλογής πρακτορείου

ΘΕΜΑ: Πρακτικό επιλογής πρακτορείου για την 3μερη εκδρομή του Π.ΕΠΑ.Λ. Αμαλιάδας στα Ιωάννινα 19-21/02/2024.

Σήμερα Παρασκευή 02/02/2024 και ώρα 12:30, στο γραφείο του Π.ΕΠΑ.Λ.. Αμαλιάδας ανοίχτηκαν οι προσφορές από τέσσερα (4) τουριστικά γραφεία, ο Διευθυντής του σχολείου (Κωνσταντούλας Κωνσταντίνος) , 2 εκπαιδευτικοί (Αγγελάκη Αικατερίνη, Σπυρόπουλος Ευστάθιος) και 6 εκπρόσωποι πρόεδροι τμημάτων, των μαθητών (Αβραμίδης Ελευθέριος, Καραγιάννης Ζώης, Τραγουστή Αντωνία, Κονδυλόπουλος Νικόλαος, Μπελούσι Αικατερίνη, Μπινιέρη Άννα Μαρία), δεν παρέστη εκπρόσωπος γονέων και κηδεμόνων.

Τα πρακτορεία που κατέθεσαν προσφορές ήταν: Βλαχόπουλος Tour, Western Greece, Ζαφειρόπουλος Tour, Pyrgos Travel,

ως πιο κατάλληλη και συμφέρουσα προσφορά, σύμφωνα και με τον αριθμό των ατόμων που θα μετακινηθούν και την προσφορά κατ΄ άτομο επιλέχθηκε το πρακτορείο Ζαφειρόπουλος Tour, οι επόμενες προσφορές κατά αύξουσα προσφορά ήταν Pyrgos Travel, Βλαχόπουλος, Western Greece. Το πρακτορείο που επιλέχθηκε θα πρέπει μέχρι της 09/02/2024 (μετά την εξέταση τυχόν ενστάσεων) να συνάψει σύμβαση με το σχολείο για τη μεταφορά των μαθητών.

Τυχόν ενστάσεις θα υποβληθούν στο γραφείο Διεύθυνσης του 2ου ΕΠΑ.Λ. Αμαλιάδας έως την Τρίτη 06/02/2024 και ώρα 13:00

Κωνσταντούλας Κωνσταντίνος

Καθηγητής Πληροφορικής

Πανελλαδικές ΕΠΑΛ 2024

Σε αυτή την ενότητα θα δημοσιεύονται όλες οι σχετικές πληροφορίες και ανακοινώσεις που αφορούν τις  Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2024.
  • Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών σπουδαστών στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2024

• Προκήρυξη Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών/τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ) Ακαδημαϊκού Έτους 2024-2025

• Υποβολή Αίτησης -Δήλωσης μαθητών/τριων και αποφοίτων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2024.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται αποκλειστικά στο σχολείο από 29/11/2023 έως 15/12/2023
Την Πέμπτη 30/11/2023 και ώρα 9:00 θα γίνει ενημέρωση στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 2ου ΕΠΑ.Λ. Αμαλιάδας
Προς αποφυγή λαθών και παραλείψεων οι μαθητές/τριες για όλα τα θέματα που αφορούν Πανελλαδικές Εξετάσεις, πρόσβαση στην Γ/μια Εκπαίδευση, Επαγγελματικά Δικαιώματα και δυνατότητες σχετικά με το Πτυχίο και Απολυτήριό τους να απευθύνονται αποκλειστικά στο σχολείο.
Αναλυτικά για την αίτηση Δήλωση κάντε κλικ στο σύνδεσμο.
Για την εγκύκλιο εξέτασης υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, κάντε κλικ στο σύνδεσμο.

Προκήρυξη για την εισαγωγή σπουδαστών/-στριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού (Α.Ε.Ν.) ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

Μαθητεία 2023_24

Προθεσμία Δευ 16/10 15:00 έως Δευ 23/10 10:00 π.μ

Σύστημα υποβολής αιτήσεων.