Πρακτικό επιλογής πρακτορείου

ΘΕΜΑ: Πρακτικό επιλογής πρακτορείου για την 3μερη εκδρομή του Π.ΕΠΑ.Λ. Αμαλιάδας στα Ιωάννινα 19-21/02/2024.

Σήμερα Παρασκευή 02/02/2024 και ώρα 12:30, στο γραφείο του Π.ΕΠΑ.Λ.. Αμαλιάδας ανοίχτηκαν οι προσφορές από τέσσερα (4) τουριστικά γραφεία, ο Διευθυντής του σχολείου (Κωνσταντούλας Κωνσταντίνος) , 2 εκπαιδευτικοί (Αγγελάκη Αικατερίνη, Σπυρόπουλος Ευστάθιος) και 6 εκπρόσωποι πρόεδροι τμημάτων, των μαθητών (Αβραμίδης Ελευθέριος, Καραγιάννης Ζώης, Τραγουστή Αντωνία, Κονδυλόπουλος Νικόλαος, Μπελούσι Αικατερίνη, Μπινιέρη Άννα Μαρία), δεν παρέστη εκπρόσωπος γονέων και κηδεμόνων.

Τα πρακτορεία που κατέθεσαν προσφορές ήταν: Βλαχόπουλος Tour, Western Greece, Ζαφειρόπουλος Tour, Pyrgos Travel,

ως πιο κατάλληλη και συμφέρουσα προσφορά, σύμφωνα και με τον αριθμό των ατόμων που θα μετακινηθούν και την προσφορά κατ΄ άτομο επιλέχθηκε το πρακτορείο Ζαφειρόπουλος Tour, οι επόμενες προσφορές κατά αύξουσα προσφορά ήταν Pyrgos Travel, Βλαχόπουλος, Western Greece. Το πρακτορείο που επιλέχθηκε θα πρέπει μέχρι της 09/02/2024 (μετά την εξέταση τυχόν ενστάσεων) να συνάψει σύμβαση με το σχολείο για τη μεταφορά των μαθητών.

Τυχόν ενστάσεις θα υποβληθούν στο γραφείο Διεύθυνσης του 2ου ΕΠΑ.Λ. Αμαλιάδας έως την Τρίτη 06/02/2024 και ώρα 13:00

Κωνσταντούλας Κωνσταντίνος

Καθηγητής Πληροφορικής