Κλήρωση λαχειοφόρου αγοράς των μαθητών της Γ? τάξης

Οι μαθητές της Γ? τάξης, στο πλαίσιο των προσπαθειών τους για την ανεύρεση οικονομικών πόρων για την πραγματοποίηση της πολυήμερης εκδρομής τους στο Βόλο, διοργάνωσαν λαχειοφόρο αγορά με δώρο δύο tablet.

Το πρώτο δώρο κερδίζει ο αριθμός που θα έχει τα τρία τελευταία νούμερα του Λαϊκού Λαχείου της κλήρωσης στις 19/3/2013.

Το δεύτερο δώρο κερδίζει ο αριθμός που θα έχει τα τρία τελευταία νούμερα του δεύτερου Λαϊκού Λαχείου της ίδιας κλήρωσης.

Έτσι, σύμφωνα με την κλήρωση, οι αριθμοί που κερδίζουν είναι οι εξής:

Πρώτος λαχνός: 5039
Δεύτερος λαχνός: 44936

Επειδή ο πρώτος λαχνός βρέθηκε απούλητος, στη θέση του κερδίζει ο επόμενος τυχερός αριθμός της κλήρωσης, δηλαδή 60852.

Επομένως, οι τυχεροί που κερδίζουν είναι:

44936    κ. Γιαννακόπουλος Κώστας
60852    κ. Λεπίδας

Τα δώρα είναι δύο tablet Virgo MID7575 με οθόνη 7 ιντσών, επεξεργαστή Rockchip RK2926, Cortex A9 Core, 1.5GHz, μνήμη RAM 512MB, εσωτερική μνήμη 4GB και Android 4.1.

Οι νικητές μπορούν να παραλάβουν το δώρο τους από το σχολείο κατά τις ώρες λειτουργίας του.