Συμμετοχή στην Εμπορική Μαθητική Έκθεση TRADE FAIR 2013

Αντιπροσωπεία μαθητών της Β΄ Τάξης του Τομέα Διοικητικών και Οικονομικών Υπηρεσιών του 2ου ΕΠΑΛ Αμαλιάδας θα παρευρεθεί στην Εμπορική Μαθητική Έκθεση ?TRADE FAIR 2013? του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων - Junior Achievement Greece που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013 στο μη κερδοσκοπικό Ινστιτούτο Τεχνολογίας ΑΙΤ (Athens Information Technology) στην Παιανία Αττικής.

Στην Εμπορική Έκθεση θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν την εικονική επιχείρηση παρασκευής σαπουνιού που δημιούργησαν, με την επωνυμία ?Τα Σαπουνάκια?. Στόχος της είναι να καλύψει την ανάγκη των καταναλωτών για αγνά, παραδοσιακά, χειροποίητα σαπούνια, ντόπιας παραγωγή, χωρίς συντηρητικά.

Στην Εμπορική Έκθεση συμμετέχουν μαθητές σχολείων απ? όλη την Ελλάδα όπου και θα διαγωνιστούν προκειμένου ο τελικός νικητής να πάρει μέρος στην Εμπορική Έκθεση ?JA-YE EUROPE TRADE FAIR 2013? στη Ρήγα της Λετονίας στις 13-15 Μαρτίου 2013, όπου και θα διεξαχθεί ο Πανευρωπαϊκός Διαγωνισμός "Καλύτερη Εικονική Επιχείρηση 2013".

Ευχόμαστε καλή επιτυχία!!!!